Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgal Rejimi Batı Yaka’da Yahudi Yerleşimciler İçin İki Çevre Yolu İnşa Edecek

İsrail Sivil İdaresi Ruhsat Komitesi, Batı Yaka’nın kuzeyinde ve güneyinde Yahudi yerleşimciler için iki yeni çevre yolu inşası planını onayladı.

İşgalcilere ait 0404 sitesi, komitenin iki yol inşası için ruhsat verdiğini, birinci yolun Batı Yaka’nın kuzeyinde açılacağını ve Nablus’un güneyindeki Havara beldesi çevresini dolaşacağını, ikinci yolun ise El-Halil’in kuzeyindeki El-Arrub Kampı yakınlarında açılacağını yazdı.

İşgal yönetiminin Batı Yaka’nın kuzeyinde ve güneyinde açacağı iki çevre yolunun Filistinlilere ait binlerce dönüm tarım arazisinin gasp edilmesine yol açacağı belirtildi.

Batı Yaka’daki Yahudi Yerleşkeleri Konseyi, işgal yönetiminin kararını överek, Binyamin Netanyahu başkanlığındaki hükümetin yeşil ışığı olmadan planın hayata geçirilemeyeceğine işaret etti.

İşgal rejimindeki seçimlerden sonra yeni hükümeti kurmakla görevlendirilen Netanyahu, 9 Nisan’da yapılan seçimlerden birkaç gün önce yaptığı açıklamada, Batı Yaka’daki Yahudi yerleşkelerini işgal rejimine ilhak etme sözü vermişti.

Devamını oku at
https://turkish.palinfo.com/26664
@Copyright Filistin Enformasyon Merkezi

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (30) içerik yüklenmiştir.