İşgalci İsrail RejimiFilistin

İşgal rejimi, bir Kudüslüyü evini yıkmaya zorladı

Kudüs’ün Cebel el-Mukebber beldesinde yaşayan bir Filistinli, Siyonist rejim tarafından ruhsatsız olduğu gerekçesiyle evini kendi elleriyle yıkmaya mecbur bırakıldı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri, Emced Müslüm Ceabis isimli Filistinliyi Cebel el-Mukebber beldesi Beşir Mahallesi’nde bulunan inşaat halindeki evini ruhsatız olduğu gerekçesiyle yıkmaya zorladı.

İşgal yetkilileri, Ceabis’e evini yıkması için sadece beş gün süre verirken, yıkmadığı takdirde işgal belediyesi tarafından yıktırılıp para cezasına çarptırılacağını bildirdi.

Filistinli kaynaklar 1967’den bu yana Doğu Kudüs’te Filistinlilere ait 2 binden fazla ev ve yapının çeşitli bahanelerle İsrail güçleri tarafından yıkıldığını kaydediyor.

Kudüslülerin ev yapmak için belediyeden izin almalarının neredeyse imkânsız olduğu Kudüs’te, Filistinlilere ait 20 bin ev “ruhsatsız olduğu” gerekçesiyle İsrail tarafından yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya bulunuyor. Halkı yıldırma ve şehri Yahudileştirme politikalarının parçası olarak belediye ekipleri zaman zaman bu evleri yıkıyor ve yıkım masraflarını da Filistinlilere ödetiyor.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2021 (41) içerik yüklenmiştir.