Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgal rejimi Filistinli gazetecinin idari hapis cezasını uzattı

İşgal rejimi istihbaratı dün Batı Şeria’nın Tulkerem vilayeti sakinlerinden Filistinli gazeteci Hazım Nasır’ın idari hapis cezasını yeniledi.

Esirler konusunda uzman kaynaklar, işgal rejimi istihbaratının kameraman Hazım Nasır’ın idari hapis cezasını ikinci kez ve üç ay süreyle uzattığını bildirdi.

İşgal rejimi Ofer mahkemesi geçen Temmuz ayında Filistinli gazeteciye üç aylık mahkûmiyet süresinin bitiminden itibaren başlamak üzere altı ay süreyle idari hapis cezası vermişti.

İşgal güçleri kameraman Hazım Nasır’ı 12 Mayıs’ta Kudüs’ün Kılıcı Savaşı dolayısıyla Tulkerem’in doğusunda düzenlenen gösterileri ve işgal güçleriyle Filistinliler arasında çıkan çatışmaları takip ettiği sırada gözaltına aldı.

İşgal rejimi mahkemesi 14 Temmuz’da Filistinli gazeteciyi üç ay fiili hapis cezasına mahkûm etti.

Esirler Enformasyon Ofisi, işgal rejiminin Filistinli gazeteciden intikam almak için mahkemenin fiili hapis cezası kararına idari hapis cezasına dönüştürülebileceğine dair bir madde eklediğini söyledi.

Gazeteci Hazım Nasır’ın işgal güçlerince daha önce de birçok kez gözaltına alındığı, ayrıca Filistin Yönetimi güvenlik birimleri tarafından da gözaltına alındığı ve ifade vermeye çağrıldığı kaydedildi.

Bu arada, işgal rejimi zindanlarında halen Filistinli 10 gazetecinin esir tutulduğu ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.