İşgalci İsrail RejimiFilistin

İşgal rejimi, Yahudi bayramını bahane ederek Kerem Ebu Salim Kapısı’nı kapatıyor

Siyonist işgal yönetimi, bugün (14 Nisan Çarşamba) sabahtan itibaren, Gazze’deki Rafah şehrinin doğusunda bulunan ve Gazze ile 1948’de işgal edilmiş topraklar arasındaki sınırın Mısır sınırıyla buluştuğu noktada yer alan Kerem Ebu Salim Kapısı’nı geçişlere kapatacağını bildirdi.

İşgal makamları tarafından konu hakkında yapılan açıklamada, Yahudi bayramları bahane edilerek abluka altındaki Gazze Şeridi’nin tek ticaret kapısı Kerem Ebu Salim’i kapatma kararı alındığı ifade edildi.

Yerel kaynaklar, Siyonist makamların, söz konusu kapının çarşamba sabahından pazar sabahına kadar girişlere kapatıldığı konusunda ilgili makamları bilgilendirdiğini aktardı.

Kerem Ebu Salim Kapısı, Gazze Şeridi’ne ticaret mallarının ve yakıtın girmesine izin verilen tek kapı. İşgal güçlerinin kontrolündeki kapı her hafta cuma ve cumartesi günleri kapatılıyor. İşgal yönetimi, hafta sonu tatilleri dışında hiçbir sebep belirtmeksizin sık sık kapattığı kapıyı Yahudilerce kutsal sayılan bayram günlerinde de kapalı tutuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.