İşgalci İsrail RejimiFilistin

İşgal rejiminin askeri yargısı Kassam mücahidini 21 yıl hapse mahkum etti

Siyonist işgal rejimine bağlı askeri mahkeme, İslami Direniş Hareketi’nin (Hamas) askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları’na mensup olan, Ramallah’ın batısındaki Silvad kasabası ahalisinden İslam Hamid’i bugün (10 Kasım Çarşamba) çıkardığı kararla 21 yıl hapse mahkum etti.

Esirler İletişim Bürosu’nun yaptığı açıklamaya göre, yıllarca esaret altında kalan ve altı yıldan beridir de hakkındaki mahkeme süreci devam eden Kassam mücahidi Hamid hakkındaki karar işgal rejiminin Ofer Mahkemesi tarafından verildi.

İslam Hamid’in 2015 yılından beri esaret altında olduğu ve onun daha önce de farklı zamanlarda hapse atıldığı, şimdiye kadar işgal zindanlarda toplamda 18 yıl kaldığı belirtiliyor.

Bunun yanı sıra Filistin Yönetimi cezaevlerinde de 5 yıl hapiste tutuldu.

İşgal mahkemesi onu 2010 yılında Ramallah’ın doğusunda gerçekleştirilen “Kahramanlık Ateşi Operasyonu”na katıldığı iddiasıyla yargılıyordu.

Daha önce bir çocuğu olan Hamid’in geçtiğimiz ay da cezaevinden kaçak olarak çıkarılan spermle ikiz çocuklarının dünyaya geldiği belirtildi.

Hamid, esaret altında tutulduğu süre içinde üniversite tahsilini tamamladı.

İşgal zindanlarında halen 4600 Filistinli esirin bulunduğu, bunlardan 54’ünün ömür boyu hapse mahkum edildiği belirtiliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.