Haberler

İşgal yönetimi Fetih Kudüs temsilcisinin babasının cenazesine katılmasını engelledi

İsrail işgal yönetimi Fetih örgütünün Kudüs temsilcisi Şadi Mutavvir’in, dün (21 Ocak Cuma) vefat eden babasının cenaze namazına katılmasına engel oldu.

Mutavvir’in babasının cenaze namazının Mescidi Aksa’da kılındığı, işgal rejiminin de ona Mescidi Aksa’dan uzaklaştırma ve Kudüs’ün kuzey kısmında zorunlu ikamet cezası verdiği için babasının cenaze namazına katılmasının engellendiği belirtildi.

İşgal rejiminin, Mutavvir’e sadece Beyt Hanina ile Şuafat arasında dolaşma izni verdiği Kudüs’ün diğer bölgelerine ve Mescidi Aksa’ya gitmesine ise yasak koyduğu ifade ediliyor.

İşgal rejiminin aynı zamanda Mutavvir’in eşinin Kudüs’te ikamet hakkını iptal ettiği, sağlık sigortalarını da tamamen kestiği, bu yüzden onun Batı Şeria bölgesinde ikamet etmek zorunda olması sebebiyle Şadi Mutavvir’in aile efradıyla buluşma imkânından da tamamen yoksun olduğu belirtildi.

İşgal rejimi 23 Aralık 2021 tarihinde Şadi Mutavvir’in Batı Şeria bölgesine geçme yasağını da 6 ay süreyle uzattı.

İşgal rejimi Filistinlilerin ailelerinin bazı fertlerini Kudüs’ün bir mahallesinde, bazılarını başka mahallesinde yahut bazılarını Batı Şeria bölgesinde bazılarını da Kudüs’te ikamete mecbur etmek suretiyle onları birbirlerinden ayırarak buluşmalarını engelliyor. Bazen eşleri birbirlerinden, bazen çocukları anne babalarından ayırıyor. Siyonist vahşet aile efradından birinin vefat etmesi durumunda onun öz oğlunun veya en yakın akrabalarının bile cenaze merasimine katılmasına engel olmakta hiç tereddüt etmiyor.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2023 (68) içerik yüklenmiştir.