Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgalci, bir askerinin arkadaşının ateşiyle öldürüldüğünü duyurdu

Dün (15 Ağustos Pazartesi) akşam saatlerinde önce, askerlerinin Batı Şeria’nın Tulkerem vilayeti civarında Filistinli direnişçilerin saldırısına maruz kaldıklarını ve biri ağır olmak üzere bazı askerlerinin yaralandığını açıklayan işgal ordusu daha sonra ağız değiştirerek bir askerinin arkadaşlarından birinin yanlışlıkla ateş etmesi sonucu hayatını kaybettiğini duyurdu.

Siyonistlere ait Kanal 13 isimli tv kanalının verdiği habere göre Batı Şeria’daki Tulkerem yakınında nöbet noktasında bulunan bir işgalci asker oradan çıktı ve dönüş esnasında bir arkadaşının yanlışlıkla ateş etmesi sonucu isabet aldı ve derhal bir hastaneye kaldırıldı. Ancak kısa bir süre sonra hayatını kaybettiği açıklandı.

İşgal ordusu sözcüsü olayla ilgili ilk açıklamasında ise silahlı saldırının Filistinli direnişçiler tarafından gerçekleştirildiğini duyurmuş, ancak daha sonra bu bilginin doğru olmadığı kanaatine varıldığını iddia etmişti.

İşgal ordusu sözcüsü silahlı saldırının ne gibi şartlarda ve hangi sebeple gerçekleştirildiğiyle ilgili soruşturmanın sürdüğünü açıklamasında belirtti.

Daha önce de işgal askerleri arasında bu tür “yanlışlıkla” vurma olayları yaşanmış, ancak ordu hakkında uzman “İsrailli” yorumcuların tahlillerinde ordu içinde silah çalma olaylarının artması üzerine bölgedeki üst komutanlar tarafından bu tür silah çalma şüphesinin hasıl olduğu anda derhal ateş edilmesi talimatının verildiği, “yanlışlıkla” olduğu söylenen saldırının da “silah çalma” şüphesiyle gerçekleştirilen saldırı olduğu ifade edilmişti. İşgal askerlerinin çaldıkları silahları Filistinli direnişçilere sattıkları siyonistlerin haber kaynaklarında dile getirilmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ekim 2022 (25) içerik yüklenmiştir.