Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgalci İsrail Babu’l-Esbat’ta Aksa’ya çıkan bir merdiveni yıktı

Terör rejimi İsrail’in işgalindeki Kudüs’te bulunan belediyesi dün (29 Kasım Pazar) Babu’l-Esbat’ta (Aslanlar Kapısı) bulunan ve Mescidi Aksa’ya çıkan bir merdiveni yıktı.

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre işgal belediyesi Yusufiye Kabristanı’na çıkan ve Babu’l-Esbat’tan Mescidi Aksa’ya ulaştıran yol niteliğindeki tarihi merdiveni yıktı.

Yine yerel kaynakların verdiği bilgilere göre Filistinliler, Yusufiye Kabristanı’nın devamı niteliğindeki Şehitler Kabristanı’nda kuzey yönden kazı yapmaya çalışan belediye ekiplerine engel oldular.

Kutsal şehirde kazı ve arazi düzleme çalışmaları işgal rejiminin yahudileştirme faaliyetlerinin bir parçasını oluşturuyor. Bu doğrultuda Şehitler Kabristanı alanı içinde de Tevrat Bahçesi adını verdikleri bir gezi alanı oluşturmaya çalışıyorlar.

İşgal rejimi bu yılın başından beri 20 Kudüslüyü evlerini, ruhsatsız olduğu bahanesiyle ve yıkmamaları durumunda kendilerine yüklü miktarlarda yıkım masrafları çıkaracağı tehdidinde bulunarak kendi ellerini yıkmaya zorladı.

İşgal rejimi Kudüs’ün demografik yapısını ve tarihi kimliğini değiştirmek için kesintisiz bir şekilde yıkım faaliyetlerini sürdürüyor. Yıkım faaliyetleriyle Filistinlileri buradan çıkmaya zorlarken yahudi yerleşimcileri yerleştirmek için de sürekli yeni yerleşim birimleri inşa ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2021 (37) içerik yüklenmiştir.