Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgalci İsrail, Cenin’de Filistinliye ait bir ev ile su deposunu yıktı

Filistinli vatandaşlara yönelik işlediği hak ihlalleri ile gündemden düşmeyen İsrail işgal güçleri, Batı Şeria’da yer alan Cenin kentinin batısındaki Ferrasin köyüne baskın düzenleyerek Filistinli bir aileye ait ev ve su deposunu yıktı.

Ferrasin köyü muhtarı Mahmud Amarne, İsrail işgal güçlerinin 5 kişiden oluşan Filistinli aileye ait 70 metrekarelik evlerinin yanı sıra 250 metreküplük su depolarını da yıktığını söyledi.

İşgal güçleri, 10 gün önce köye baskın düzenleyerek köydeki Filistinli vatandaşlara su kuyuları ve ahırlar dâhil ruhsatsız olduğu gerekçesiyle 36 evin yıkım ihtarnamesini teslim etmişti. 

Yaklaşık 200 Filistinlinin yaşadığı Ferrasin köyü, işgal altındaki Batı Şeria’ya bağlı Cenin kentinin batısında yer alıyor.

İsrail rejimi, 1967’de işgal ettiği Kudüs ve Batı Şeria’da Filistinlilere ait bazı ev ve yapıları çeşitli gerekçelerle yıkmaya devam ediyor.

İsrail, uluslararası toplumun tepkilerine rağmen Filistinlilerden gasp edilen topraklarda Yahudi yerleşimciler için sürekli yeni konutlar inşa ederken Filistinlilerin evlerini ve iş yerlerini de çeşitli bahanelerle yıkıyor.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 18 Eylül 2020 (13) içerik yüklenmiştir.