Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgalci İsrail polisi, Kudüs İslami Vakıflar İdaresi’nin bir yetkilisini gözaltına aldı

İşgalci İsrail rejimi dün (8 Temmuz Çarşamba), işgal altındaki Kudüs’te İslami Vakıflar İdaresii’nin bir yetkilisini gözaltına aldı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs’te düzenlediği baskın sırasında Mescidi Aksa İmar Dairesi Müdürü Mühendis Bessam el-Hallak’ı, Harem-i Şerif’in içinde gözaltına aldı.

İsmini vermek istemeyen bir Mescidi Aksa görevlisi, Kudüs İslami Vakıflar İdaresi’nin Mervani Mescidi’nde yaptığı yenileme çalışması sebebiyle Hallak’ın gözaltına alındığının kendilerine iletildiğini söyledi.

Diğer taraftan işgalci İsrail polisinden, söz konusu tutuklama ile ilgili şu ana dek herhangi bir resmi açıklama gelmedi.

Aynı zamanda Bessam el-Hallak’ın Kudüs’teki İslami Vakıflar İdaresi’ne bağlı olan İmar Komitesi’nin teknik personelinin başında yer aldığı, Mescidi Aksa ve Kubbetu’s-Sahra’daki tüm restorasyon çalışmalarından sorumlu olduğu öğrenildi.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te sık sık evlere baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor. Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te sıradan hale gelen gözaltılar sonrası aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Filistinlilerden bazıları günlerce gözaltı merkezlerinde tutuluyor.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 03 Ağustos 2020 (17) içerik yüklenmiştir.