FilistinArabistan

İşgalci İsrail’den Batı Şeria’da yoğun güvenlik önlemleri

İşgalci Siyonistlerin en kutsal günlerden biri olan ve Yahudi takvimine göre yılbaşı olarak kabul edilen Roş Aşana Bayramı öncesinde İsrail güvenlik güçleri, işgal altındaki Batı Şeria’da yoğun güvenlik önlemleri aldı. Abluka altındaki Gazze Şeridi’ne tüm geçişleri ise kapattı.

Siyonist İsrail Yayın Kurumu’nun haberine göre, işgalci İsrail ordusu, söz konusu önlemlerin Pazartesi gecesine kadar sürdürüleceğini bildirdi. Yahudi bayramı dolayısıyla işgal altındaki Filistin kentlerinde güvenlik önlemleri yoğun bir biçimde artırıldı. 

Yahudiler tarafından bayram olarak kutlanan ve 2 gün sürecek olan Roş Aşana günlerinde, çeşitli ibadetler ve ritüeller gerçekleştirilirken, bu süreçte Filistin halkının hayatı zehir ediliyor. İşgal rejimi, Batı Şeria başta olmak üzere birçok bölgede Filistinlilere adeta karantina uyguluyor. 

Bu arada güvenlik nedeniyle Gazze ve Batı Şeria’da geçiş noktaları geçici süreyle kapatıldı.

Filistin merkezli haber kanyaklarında, İsrail ordusunun uyguladığı güvenlik önlemleri kapsamında Filistinli vatandaşlar, ilgili Siyonist makamların izni olmaksızın 1948 tarihinde işgal edilen Filistin topraklarına giriş yapamayacağı belirtildi. Yahudi bayramlarında on binlerce Filistinlinin gündelik hayatı olumsuz manada etkileniyor.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 19 Ekim 2020 (34) içerik yüklenmiştir.