ArabistanYemen

İşgalci Suudi Koalisyonunun mevzilerine Yemenlilerden füze saldırısı

Yemen silahlı kuvvetlerinin sözcüsü Yahya el-Serie, Çarşamba gecesi ülkenin ordusu ve halk komitelerinin Suudi saldırgan koalisyonunun mevzilerine füze saldırısı düzenlediğini duyurdu.

Fars Haber Ajansı’na göre, Yahya Serie, Yemen ordusu ve halk komitelerinin iki yerli balistik füze ile Suudi saldırgan koalisyonunun mevzilerini hedef aldığını duyurdu.

Yemen silahlı kuvvetleri sözcüsü, füze saldırısında çok sayıda Suudi koalisyon paralı askerinin öldürüldüğünü veya yaralandığını ve de füzelerin hedeflerini tam olarak vurduğunu söyledi.

Yahya el-Serie, ayrıca, B.A.Emirliklerine bağlı paralı askerleri ve IŞİD teröristlerinin Şabva eyaletindeki Ain bölgelerine ve Yemen’in Ma’rib eyaletindeki Harib bölgesine yönelik yaygın saldırılarının püskürtüldüğünü de duyurdu.

Yemen Silahlı Kuvvetleri sözcüsüne göre, BAE’ne bağlı IŞİD unsurlarına ve çetelerine ağır hasar verildi, onlarca kişi öldü veya yaralandı.

Suudi rejiminin kapsamlı kuşatmasına rağmen Yemen ordusunun ve halk komitelerinin savunma gücü her geçen gün artıyor.

Suudi Arabistan ve müttefiklerinin Yemen’de başlattığı savaş şimdiye kadar yüz binlerce Yemenlinin ölümü ve yaralanmasına ve 4 milyon kişinin de evini barkını terk etmesine neden oldu.

Suudi Arabistan’ın askeri saldırganlığı ayrıca Yemen’in altyapısının yüzde 85’inden fazlasını yok etti ve ülkeyi ciddi şekilde gıda ve ilaç sıkıntısına soktu.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Ocak 2022 (22) içerik yüklenmiştir.