Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgalcilerin Tulkerem’de bir üniversiteyi basması olayında yaralananlar oldu

İsrail işgal güçlerinden kalabalık bir birlik dün (12 Nisan Salı) Batı Şeria’nın kuzey kesiminde yer alan Tulkerem şehrinin batısındaki Filistin Teknik Üniversitesi – Kadoorie kampüsüne, güvenlik duvarının batı yönünden baskın düzenledi.

İşgal güçlerinin baskın esnasında öğrencilere göz yaşartıcı gaz bombalarıyla, ateşli silahlarla ve plastik mermilerle saldırdıkları bildirildi.

Filistin Kızılayı tarafından yapılan açıklamada saldırıda öğrencilerden ikisinin plastik mermiyle yaralandığının, onlarca öğrencinin de gaz bombalarından etkilendiğinin tespit edildiği belirtildi.

Üniversite yönetimi kendi web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yaptığı açıklamada, öğrencilerin işgalcilerin saldırılarından korunması için saldırı sonrasında üniversite kampüsünün boşaltıldığı ifade edildi.

Bununla birlikte görgü tanıklarının verdiği bilgilerde üniversite yönetiminin tahliye işleminden sonra da öğrencilerle işgal güçleri arasında çatışmalar olduğu fakat yeni bir yaralanma olayından söz edilmediği belirtildi.

Dün işgal güçlerinin saldırgan tutumundan dolayı Batı Şeria’da 14 ayrı noktada işgal güçleriyle bölge ahalisi arasında çatışma meydana geldiği haber verildi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Mart 2024 (22) içerik yüklenmiştir.