İşgalci İsrail RejimiFilistin

Isı düşmelerinin esirleri olumsuz etkileyeceği uyarısı

Filistin Esirler ve Özgürleştirilenler Heyeti, Filistin’i önümüzdeki günlerde etkisi altına alacak ısı düşmelerinin, gerekli ihtiyaçlarının karşılanmış olmaması sebebiyle işgal rejimi zindanlarındaki Filistinli esirleri olumsuz bir şekilde etkileyeceği uyarısında bulundu.

Heyetin Gazze Şeridi’ndeki İdari Komitesi’nin başkanı Hasan Kuneyta, esirlerin kışlık battaniye, ayakkabı ve elbise gibi kış ihtiyaçlarının karşılanmamasından dolayı şikayetçi olduklarını, cezaevleri ve gözaltı merkezleri yönetimlerinin onların bu konudaki taleplerini kabul etmediğini ve aileleri tarafından ziyaret edilmelerini de yıllardan beri engellediklerini belirtti.

Kuneyta, Uluslararası Kızılhaç teşkilatı başta olmak üzere bütün uluslararası insan hakları kuruluşlarını ve insani yardım kurumlarını esirlerin ihtiyaçlarının karşılanması, gıda programlarının da ısı düşmelerine göre düzenlenmesi için harekete geçmeye çağırdı.

Kuneyta soğukların artmasından olumsuz etkilenen hasta esirlerin durumuna da dikkat çekerek onlarla da ilgilenilmesini talep etti.

Kuneyta açıklamasında uluslararası heyetlerin ve sağlık ekiplerinin esirlerin durumlarını yerinde görmeleri ve haklarında bilgi edinmeleri için işgal zindanlarını ziyaret etmelerine imkan verilmesi gerektiğini hatırlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Aralık 2022 (17) içerik yüklenmiştir.