HaberlerDünyaIrakOrtadoğu

IŞİD teröristlerinin Lideri Musul’da Tutuklandı

Irak kaynakları, tekfirci terör örgütünün Suudi Arabistan sınırına yakın el-Anbar vilayetinin en uzak noktasında Irak ordusuna ve aşiret güçlerine saldırdığını bildirdi.

Şafak News haber ajansının bildirdiğine göre, bir Irak güvenlik kaynağı Cuma günü IŞİD’in Suudi Arabistan sınırındaki Irak güçlerine saldırdığını bildirdi.

Güvenlik kaynağı yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Orta menzilli silahlarla gerçekleştirilen saldırıda, Anbar vilayetinin en batısındaki Rutbe şehrinin el-Tabeat bölgesindeki bir güvenlik noktası IŞİD tarafından hedef alındı.”

Iraklı güvenlik kaynağı şöyle devam etti: “IŞİD saldırısında iki Irak güvenlik gücü öldü. Aşiret güçlerinden ise bir asker öldü. Saldırıda Irak ordusunun iki üyesi de ağır şekilde yaralandı ve Rutbe Hastanesi’ne kaldırıldı.”

Kaynak, “Tekfircilerle çıkan çatışmalarda IŞİD teröristlerinden biri de öldürüldü.” diye belirtti.

Haşd Şabi Bilgi Ofisi Cuma günü yaptığı açıklamada, Irak ve Suriye’de faaliyet gösteren bir IŞİD liderinin Musul’da tutuklandığını duyurdu.

Haşd Şabi, Diyala bölgesi sözcüsü Sadık el-Hüseyni, “Diyala’da Kurban Bayramı güvenlik planı başarıyla uygulandı ve herhangi bir güvenlik olayı yaşanmadı.” dedi.

Sadık el-Hüseyni, Diyala’da Haşd Şabi güçlerinin kontrol ettiği bölgelerde güvenlik sağlandığını ve güvenliğin sağlanması için yapılan asayişe binlerce savaşçının katıldığını duyurdu.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Nisan 2024 (19) içerik yüklenmiştir.