İran

İSK ile akıllı iletişim sistemi hizmete girdi

Genel Kurmay Başkanı General Muhammed Bakıri’nin katıldığı törende silahlı kuvvetlerle akıllı iletişim sistemi hizmete girdi.

İran Silahlı Kuvvetleri-İSK ile akıllı iletişim sistemi, İran savunma sanayi kazanımlarının sergilendiği fuar kapsamında ilk kez tanıtıldı. Sistemin amacı savunma bakanlğının silahlı kuvvetleri destek doğrultusunda yürüttüğü özel strateji ile sıkı ve anında irtibat ve teamüle geçmeyi hedeflediği belirtildi.

Tören kapsamında bir açıklama yapan Genel Kurmay Başkanı General Bakıri, İran üniversiteleri ve stratupların kapasitelerini uygun biçimde değerlendirmenin, ülkenin yurt dışına bağımlılığını azalttığını belirtti.

Savunma bakanlığının ürünleri çok hızlı ve uygun biçimde geliştiğini belirten General Bakıri, bu hız ve gelişmenin özellikle son iki yılda göz kamaştıran boyutlara ulaştığını ve ülkenin savunma ihtiyaçlarının hemen hemen tamamını karşılamaya başladığını ifade etti.

Törende konuşan savunma Bakanı General Emir Hatemi de bugün savunma bakanlığının savunma ihtiyaçlarını karşılamakta dışa bağımsız hale geldiğini, hali hazırda ülkenin savunma alanında ihtiyacı olan tüm teçhizatı yüksek standartta yurt içinde üreterek ilgili kuvvetlere verdiklerini belirtti.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 05 Ağustos 2020 (26) içerik yüklenmiştir.