Filistinİran

İslam Devrimini Destekleme Komitesi Başkanı: Bugün Müslümanların ve Filistin’in gücü ortada

Filistin Halkının İslam Devrimini Destekleme Komitesi başkanı yaptığı açıklamada, “Bugün, Filistinlilerin ve dünyadaki Müslümanların gücü ortaya çıkarken, Kudüs’teki işgalci rejim son derece zayıf ve iç çöküş içindedir.” dedi.

Filistin Halkı İslam Devrimini Destekleme Komitesi’nin halkla ilişkilerine göre; Muhammed Hasan Ehteri, ‘Siyonizme Karşı Akıllı Mücadele için Stratejik Konsey’ toplantısında, yaptığı konuşmada şöyle dedi: ”Bugün Filistin’deki durum ve İsrail’in ve Siyonist rejimin rezil varlığı sorunu günün en önemli sorunlarından biridir.”

Ehteri, “Müslümanlar, düşman olan, Müslümanları öldüren ve onları topraklarından süren siyonist rejimle herhangi bir ilişki karşısında sessiz kalmamalıdır.” dedi.

“Bugün Filistinliler artık taş ve sopalarla savaşmıyor, silahları var ve işgal rejimi içinde en büyük depremi yaratan yeni silahlar üretiyorlar” diyen Ehteri’ye göre, ”Kudüs’teki işgalci rejimin kabinesinin, ordusunun ve politika yapıcılarının durumu çok kötü ve çok zayıf bir konumdalar ve bugün ABD da kötü bir durumdadır. Artık bölgede eskisi gibi herhangi bir girişimde bulunacak durumda değildir.”

Ehteri, “Bugün ABD’nin Afganistan’dan rezil rüsva bir şekilde çıkmak zorunda olduğunu görüyoruz. Suriye, Irak ve Yemen’de de rezil oldu” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (25) içerik yüklenmiştir.