FilistinİranLübnan

İslami Cihad: Filistin direnişinin Suriye, İran ve Lübnan Hizbullahı’yla irtibatı ‘derin’dir

Filistin İslami Cihad Hareketi ofisi üyelerinden Velid el’Kattati, Suriye El’Vatan gazetesine yaptığı açıklamada, Filistin direnişi ile direniş ekseni arasında ilişkilerin güçlü olduğunu ve Filistin’in özgürlüğüne kavuşturulması gibi ortak hedefin olduğunu söyledi.

Filistin İslami Cihad üyesi, Filistin direnişinin ortak operasyon odasının,  düşmanı şaşırttığını ve direnişi ise birleştirdiğini belirterek,  ”direniş yolu, Amerika ve diğer düşmanların başta Yüzyılın Anlaşması dahil olmak üzere her türlü tuzak ve senaryoya karşı tek yoldur’ dedi.

Filistinli şahsiyet, Gazze Şeridi’nde son ateşkesle ilgili müzakerelere de temasla, ”bu durum, düşmanla mücadelenin yönetiminin bir bölümüdür ve bundan hedef Filistin halkının sıkıntılarını ve derdini azaltmaktır ve sonraki adım, Gazze Şeridi’ne yönelik muhasaranın tam olarak kaldırılmasıdır ki, bu da Geri Dönüş Yürüyüşü’nde gündeme gelmektedir” dedi.

Filistin İslami Cihad üyesi, ‘Suriye, İran, Lübnan Hizbullah hareketi ve diğer özgürlükçü hareketlerle  ABD ve siyonistlere karşı mücadele verdiklerini” belirterek, bu birliğin gelecekte Filistin’in işgalden kurtarılmasına vesile olacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mayıs 2022 (22) içerik yüklenmiştir.