Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İslami Cihad: Özgürler konvoylarına saldırılması sorgulanması gereken suçtur

İslami Cihad Hareketi, Batı Şeria bölgesinde Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik teşkilatının elemanlarının, özgürleştirilen eski esirleri karşılama amacıyla düzenlenen konvoylara saldırmalarının ciddiye alınması ve sorumluların mutlaka sorguya çekilmesi gerektiğini hatırlatarak bu tür hareketlerin Filistin halkına karşı işlenen tehlikeli suçlardan olduğunu vurguladı.

İslami Cihad Hareketi, birkaç gün önce özgürleştirilen bazı eski esirlerin karşılanması için düzenlenen törene güvenlik görevlilerinin saldırması sonucu bazı aktivistlerin yaralanması olayı hakkında açıklamada bulunarak olayın üzerine gidilmesi, sorumluların hesaba çekilmesi talebinde bulundu.

Hareketin Batı Şeria bölgesindeki sözcüsü Tarık İzzuddin konu hakkında yaptığı açıklamada bu saldırının, güvenlik teşkilatı elemanları tarafından planlı bir şekilde gerçekleştirilmiş tehlikeli bir saldırı olduğuna dikkat çekti.

İzzuddin bu organların Filistin halkının evlatlarının ensesinde tutulan kılıca dönüştüğünü belirterek, işgal rejimiyle yapılan güvenlik işbirliği çerçevesinde Filistinlilerin sosyal faaliyetlerini hedef aldıklarını dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2022 (10) içerik yüklenmiştir.