Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İslami Direniş Hareketi Hamas: Halkımızın İşgale Karşı Direnmeye Hakkı Var

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistin halkının işgale karşı direnmeye ve başta silahlı direniş olmak üzere her türlü meşru yolla topraklarını savunmaya hakkı olduğunu ifade etti.

Hamas, bu sabah (1 Aralık Pazar) yayınladığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan bildiride, işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin Batı Yaka ve Kudüs’te Filistinlilere yönelik saldırılarını yoğunlaştırdığını, bunun sonucu şehit ve yaralı sayısının arttığını, çok sayıda kişinin gözaltına alındığını, Filistinlilerin mülklerinin tahrip edildiğini ve ürünlerinin yakıldığını söyledi.

El-Halil’de dün işgal güçlerinin kurşunuyla şehit düşen 18 yaşındaki Bedevi Halid Müsalime’ye Allah’tan rahmet dileyen Hamas, Filistinli gencin Yahudi yerleşiminin ve işgalin olmadığı bir Filistin hayal ettiğini ve söz konusu hayalin direnişçiler tarafından bir gün gerçekleştirileceğini bildirdi.

Hamas, Filistinlilerin işgal güçlerine ve Yahudi yerleşimci çetelere karşı direnmesi için uygun ortamın sağlanmasını istedi.

Güvenlik koordinasyonu aracılığıyla Yahudi yerleşimcilerin korunmasının Filistin halkına yakışmadığını bildiren Hamas, Filistinli gençlerin Yahudi yerleşimcilere karşı koyma çağrılarının Batı Yaka’da Yahudi yerleşimcine karşı kapsamlı bir milli program için zemin teşkil edebileceğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2020 (34) içerik yüklenmiştir.