İşgalci İsrail RejimiFilistin

İslami Direniş Hareketi Hamas Siyonist rejim İsrail’i uyardı

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) dün gece Siyonist rejimi işgal altındaki Kudüs’e karşı yürüttüğü suçların ve cinayetlerin bedelini ağır ödeyeceği konusunda uyardı.

Üst düzey Hamas üyesi Harun Nasıreddin, yaptığı açıklamada, “Siyonist rejimle sorunu çözme seçeneği yok, işgal altındaki tüm Filistin toprakları milletimize ait ve işgalciler ve siyonist yerleşimciler ülkeyi terk etmeli” dedi.

Nasıreddin ayrıca şöyle dedi: ”İşgal altındaki Kudüs şehrinin Şeyh Cerrah bölgesinde el konulan yerleşim birimlerinin sorunlarının siyonist rejimin sunduğu şekilde hiçbir şekilde çözülmesini kabul etmiyoruz.”

Nasıreddin, “Siyonist rejimin yargısı, Kudüs şehri topraklarına ve siyonist yahudilerin hakim olma sürecini kolaylaştıran güvenlik sisteminin bir parçasıdır” dedi.

Siyonist rejim, Batı Şeria’dan işgal altındaki topraklara daha fazla toprak eklemek için Siyonist yerleşimlerin inşasını artırdı.

BM Güvenlik Konseyi’nin 2334 sayılı kararına göre, ırkçı İsrail’in sözkonusu yerleşim faaliyetleri yasa dışıdır; Buna rağmen Siyonist rejim, Filistinlilerin evlerini yıkarak ve Siyonist yerleşimciler için konutlar inşa ederek hegemonyasını sürdürüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (13) içerik yüklenmiştir.