Haberler

İslami: Günümüzde ağır su alanında İranlı bilim insanlarının söyleyecek sözleri vardır

İran Atom Enerjisi Kurumu başkanı, günümüzde ağır su alanında İranlı bilim insanlarının söyleyecek sözleri olduğunu söyledi.

İAEK başkanı Muhammed İslami dün “Radyofarmasötiklerin kanser tanı ve tedavisindeki rolü” adlı uzmanlık seminerde, “Amaç, düşmanın karşı çıktığı stratejik alanlarda önemli başarılar elde etme ve İslami İran’ın bilimsel ve iktidar seviyesini arttırmaktır. Bugün İranlı bilim adamlarının ağır su alanında söyleyecekleri çok şey var.” Dedi.
İslami şöyle devam etti: Batılıların baskısına aldırmadan, ağır su ve türevlerini elde etmek için ilerlemeye devam ediyoruz. Düşmanları, ağır su konusunda İran’ın barışçıl nükleer faaliyetlerine ağır bir saldırı başlattılar ve İran’ın bu alanda çalışmamasını istiyorlardı.
İAEK başkanı nükleer bilim adamlarının sağlık, sanayi, tarım ve radyasyon uygulaması alanlarındaki faaliyetlerine dikkat çekerek, “Nükleer yakıt sirkülasyonunda tüm olanaklara sahibiz ve oluşturduğumuz bilimsel, araştırma ve endüstriyel kapasitelerle insan ve halk sağlığına hizmet ediyoruz.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Mayıs 2022 (4) içerik yüklenmiştir.