Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İslami Kitle Politeknik Üniversitesi Öğrenci Konseyi Seçimlerini Boykot Edecek

Filistin Politeknik Üniversitesi’ndeki İslami Kitle Öğrenci Grubu, önümüzdeki hafta yapılması planlanan Öğrenci Konseyi seçimlerini boykot edeceğini açıkladı.
İslami Kitle Öğrenci Grubu, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Filistin Politeknik Üniversitesi’nde yapılacak seçimlerin en düşük özgürlük ve demokrasi kriterlerinden dahi yoksun olduğunu belirtti.
Politeknik Üniversitesi Öğrenci Konseyi seçimlerini geçen yıl olduğu gibi bu yıl da boykot edeceklerini bildiren İslami Kitle Öğrenci Grubu, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin öğrencilere baskılarının devam ettiğini ve üniversite yönetiminin söz konusu baskılara karşı hiçbir şey yapmadığını söyledi.
İslami Kitle Öğrenci Grubu, üniversite yönetiminin öğrencileri koruma görevini yerine getirmediğini ve seçimler için demokratik bir ortam hazırlamadığını, bu nedenle seçimlerin gayri meşru olduğunu ifade etti.
Öğrenci gruplarının eşit şartlarda yarışmadıklarına dikkat çeken İslami Kitle Öğrenci Grubu, üniversite içindeki faaliyetlerini sürdüreceğini ve öğrencilere hizmet etmeye devam edeceğini açıkladı.

Başa dön tuşu
Kapalı