İran

İslami Uyanış Forumu Yüksek Konseyi’nden vahdete vurgu

12. Uluslararası İslami Uyanış Forumu Yüksek Konseyi oturumunu katılan katılımcılar direniş cephesinin başarılarına desteğin devam etmesi, Müslümanların vahdetine desteğin devam etmesi ve Filistin meselesi İslam dünyasının birinci önceliği olmasına vurgu yaptılar.

12. Uluslararası İslami Uyanış Forumu Yüksek Konseyi oturumuna katılan katılımcılar bir bildiri yayımlayarak Amerika devletinin İslam ülkelerine müdahalelerini kınadılar.

Bildiride başta Amerika ve korsan İsrail olmak üzere İslam düşmanları Müslümanların can, mal ve namusuna musallat olmak ve gayri meşru siyonist rejime kalıcı güvenlik sağlamak için çaba harcadıkları belirtildi.

12. Uluslararası İslami Uyanış Forumu Yüksek Konseyi oturumuna katılan katılımcılar bildiride, İslam dünyasının vahdeti ve Müslümanların arasında kardeşlik ruhu hakim olması başarılı olmaları vve küresel istikbar ve siyonizmin şom planlarını ve komplolarını boşa çıkarmanın tek yolu olduğunu vurgulayarak tüm Müslümanların Kur’an’ı Kerim ve İslam Peygamberi’nin -s- sünnetine uymaları en iyi çözüm yolu olacağını kaydettiler.

12. Uluslararası İslami Uyanış Forumu Yüksek Konseyi oturumu Cumartesi günü Tahran’da düzenlendi.

Bölgede İslami uyanış sürecinde son gelişmeleri ve engellerini ele almak ve sorunlara çözüm üretmek ve sulta düzeninin İslam dünyasına yönelik şom planlarını tanımak, 12. Uluslararası İslami Uyanış Forumu Yüksek Konseyi oturumunun ana gündem maddeleri olarak açıklandı.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Mart 2024 (25) içerik yüklenmiştir.