Haberler

İslami: Yaptırımlar kalkarsa yükümlülüklerimizi yerine getiririz

İran Atom Enerjisi Kurumu başkanı Muhammed İslami, ”İran aleyhindeki kanundışı yaptırımlar kalkarsa bu çerçevede yükümlülüklerimizi yerine getiririz” dedi.

İran Atom Enerjisi Kurumu başkanı Muhammed İslami, 22. araştırma, teknoloji ve pazar başarıları sergisini ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, ‘Bu milletin kötü niyetli unsurları ve Siyonistler, sürekli olarak Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı’nı psikolojik operasyonlar ve yalanlarla alevlendirmeye çalışmaktadırlar.” dedi.

İslami, “Kimsenin mazeret üretmemesi ve yaptırımların devam etmesi gerektiğini haklı çıkarmaması için etkin çabalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

İran Atom Enerjisi Kurumu başkanı ayrıca “Nükleer teknolojinin tıp, sağlık, tarımsal çevre ve çeşitli endüstriler alanlarında önemli ve geniş kapsamlı etkileri var” dedi.

İran’ın nükleer başarılarının tarım sektöründeki olumlu etkisine ilişkin olarak İslami, “Tarımın önemli bir kısmı, nükleer teknolojinin su, toprak ve tohumdaki kapasitesini kullanarak, kaliteyi artırarak, verimli ve sağlıklı bir çiftlik oluşturarak sağlıklı olabilir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ağustos 2022 (27) içerik yüklenmiştir.