AmerikaAsyaAvrupaBilimselDünyaİranİşgalci İsrail Rejimi

İslamın teknolojide Üstad Said Nursi Hazretlerinin dediği gibi ”yıldırım hızıyla”ilerleyişi emperyalistleri iyice korkutmuş..

Tahran, bazı Batılı ülkelerin “Fetih” füzesine ilişkin müdahaleci açıklamalarına böyle yanıt verdi..

Kanani, bugün Perşembe günü yaptığı açıklamada, nükleer testler, nükleer silahların yayılmasını önleme rejimi, nükleer füzelere ev sahipliği yapmak ve yıkıcı bir rol oynamak da dahil olmak üzere çeşitli alanlarda uluslararası yükümlülüklerini ihlal etme konusunda uzun ve net bir geçmişe sahip olan bu ülkelerin Savunma’nın meşruiyeti ve İslam Cumhuriyeti’nin yasal yetenekleri hakkında yorum yapma hakkına sahip değildir.

İran Dışişleri Bakanlığı resmi sözcüsü ; İngiltere, Amerika ve Avustralya’nın “OX” anlaşmasını imzalayarak yaptıkları, nükleer güçlerin Nükleer Olmayanlar Antlaşması’nı ihlal ederek teknoloji ve yüksek oranda zenginleştirilmiş uranyumun nükleer olmayan bir ülkeye transfer edilmesindeki siyasi ve ayrımcı yaklaşımının açık bir örneğidir.

Kanani, İran İslam Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetlerinin sürekli çabalarını ve ülkenin savunma üssünü güçlendirmedeki stratejik başarılarını övdü ve bunu dış tehditlere karşı caydırıcılık oluşturmak ve İslam Cumhuriyeti’nin ulusal güvenliğini savunmak için doğru ve etkili bir önlem olarak nitelendirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2024 (17) içerik yüklenmiştir.