Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İsmail Heniyye, Birzeit Üniversitesi Yönetimini ve Öğrencilerini Kutladı

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Birzeit Üniversitesi Öğrenci Konseyi seçimlerinde alınan sonuçları değerlendirdi.

Heniyye, seçim sonuçlarının Filistinli gençlerin Filistin’in işgalden kurtuluşu için direniş seçeneği etrafında kenetlendiğini gösterdiğini ifade etti.

Seçimlerdeki demokratik ruha övgüde bulunan Heniyye, Birzeit Üniversitesi yönetimini ve öğrencilerini de seçimlerin başarılı bir şekilde tamamlanması dolayısıyla kutladı.

Seçimlerim milli bir ruhu ve şerefli bir yarışı yansıttığını kaydeden Heniyye, tüm zorluklara ve gözaltılara rağmen seçimlerde büyük başarı elde eden İslami Kitle Öğrenci Grubu’nu da özel olarak tebrik etti.

İslami Kitle Öğrenci Grubu üyelerinden 40’ının işgal zindanlarında esir olduğunu hatırlatan Heniyye, her şeye rağmen mücadeleye devam eden öğrenci grubunun karşı karşıya olduğu zorlukları bildiklerini söyledi.

Heniyye, İslami Kitle Öğrenci Grubu üyelerinin seçim zaferini mücahit Ömer El-Bergusi’nin evinde kutlamalarına da övgüde bulundu.

Birzeit Üniversitesi Öğrenci Konseyi seçimlerinde Hamas’ın öğrenci kolları İslami Kitle ile Fetih Hareketi’nin öğrenci kolları Eş-Şebibe 23’er sandalye kazanırlarken, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nin öğrenci kolları da 5 sandalye kazandı.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (30) içerik yüklenmiştir.