Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İsmail Heniyye: Hamas İlkelerine Bağlı Dimdik Ayakta ve Asla Eğilmeyecek

slami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Hamas’ın birinci önceliğinin Filistin davasının ilkelerini korumak, Mescidi Aksa ve Kudüs konusunda taviz vermemek olduğunu söyledi.

El-Cezire televizyonunun kendisiyle 02 Ocak 2022 Pazar akşamı yaptığı ve Quds Press Ajansı’nın takip edip yayınladığı etraflı röportajda ikinci önceliğin Filistin direnişinin alanını genişletip, hem Gazze hem de Batı Şeria’da yaymak olduğunu ifade etti.

Heniyye devamla, “Üçüncü önceliğimiz, bütün Filistinlilerin katılımını sağlayacak, ortak bir siyasi program üzerinde ittifak etmeyi temin edecek, yerleşim işgaline karşı devrimci bir stratejiyi sağlayacak, dönüş hakkının düşürülmesine mani olacak olan Filistin uzlaşısını ve Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ)’nün yeniden yapılandırılmasını sağlamaktır.” dedi.

Hareketin dördüncü önceliğini de ifade eden Hamas lideri Heniyye, “Dördüncü önceliğimiz ise esirlerin özgürleştirilmesidir. Kassam Tugayları’nın elinde dört İsrailli esir asker var. Celbu’ (Gilboa) Cezaevi’nden (özgürlük tüneliyle) kaçan ve daha sonra tutuklanan esirler de muhtemel bir esir takas anlaşmasının bir parçası olacaklardır. Filistin direnişi, işgalci İsrail’i esir takas anlaşması için zorlama gücüne sahiptir.” ifadesini kullandı.

El-Cezire Televizyonunun Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye ile Yaptığı Röportajdan Satır Başları:

Kudüs Kılıcı
Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye verdiği röportajda, Filistin direnişinin Kudüs Kılıcı Savaşı’nda işgalciyi hayatın her alanında felç ettiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Ocak 2022 (22) içerik yüklenmiştir.