HaberlerFilistinOrtadoğu

İsmail Heniyye liderliğindeki HAMAS heyeti Mısır İstihbarat Başkanı ile görüştü

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye liderliğindeki heyetin, bugün Kahire’de Mısır İstihbarat Başkanı Abbas Kamil’le görüştüğü bildirildi.

Hamas’ın resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, Kahire’deki görüşmede tarafların İsrail’in düzenlediği son saldırılar karşısında Filistin direnişinin gösterdiği mücadele ve elde ettiği başarının yanı sıra bölgesel meseleleri ele aldığı ifade edildi.

Gazze Şeridi’nin yeniden imarının tüm yönleriyle ele alındığı görüşmede, Mısır’la ilişkiler ve bu ilişkileri geliştirmenin yollarının değerlendirildiği aktarıldı.

Söz konusu açıklamada, Hamas heyetin, Kudüs Kılıcı Savaşı öncesi ve sonrasındaki duruşu ve İsrail’in saldırılarını durdurmadaki çabalarından ötürü Mısır’a teşekkür ettiği kaydedildi.

Hamas, Mısır yönetiminin çeşitli saha ve siyasi gelişmeler üzerine diyalog başlatma davetine cevaben, Heniyye liderliğindeki bir heyetin dün Kahire’ye gittiğini duyurmuştu.

Mısır İstihbarat Başkanı Kamil, 30-31 Mayıs’ta Tel Aviv, Ramallah ve Gazze’ye düzenlediği ziyaretlerde İsrailli ve Filistinli yetkililerle görüşmüştü.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.