Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İsrail basını: Musta’rabin, bir Filistin bakanlığına sızıp bazı belgeleri çaldı

İşgalci İsrail’in önemli haber kanallarından biri olan Kanal 13 televizyonu, İsrail ordusuna bağlı sivil operasyon birimi Musta’rabin’in, Filistin Yönetimi’ne bağlı bir bakanlığa yönelik sızma girişiminde bulunduğunu ve bazı belgeleri çaldığını bildirdi.

Kanal 13 televizyonunda yer alan raporda, söz konusu sızma operasyonu fikrinin, işgal altındaki Batı Şeria’da inşa edilen yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinde ikamet eden ve aynı zamanda Musta’rabin isimli sivil örgüt adına çalışan bir grup İsrail askerinin gerçekleştirdiği görüşmeden çıktığı ifade edildi.

İsrail kaynaklarına dayandırdığı bilgilerde Kanal 13 televizyonu, son zamanlarda Batı Şeria’da olağan dışı bir hareketliliğin yanında gizemli toplantıların düzenlendiğini sezen Musta’rabin örgütünün, Filistinlilerin neyin peşinde olduğunu ve neler olup bittiğini deşifre etmek üzere bakanlığa sızma kararı aldığına işaret etti.

İsrail televizyonuna değerlendirmelerde bulunan ve adını vermek istemeyen bir işgal askeri, İsrail makamlarının Batı Şeria’yı haddinden fazla ihmal ettiğini belirtirken, Filistinlilerin gece mesaisi de yaparak yoğun bir tempoyla çalıştığını ileri sürdü.

“Musta’rabin” olarak isimlendirilen bu ajanlar, Arapça konuşuyor ve Filistinliler gibi giyiniyor. Musta’rabin güçleri Filistin topraklarında başta suikast ve kaçırma olmak üzere yüzlerce terör operasyonu gerçekleştirdi ve gerçekleştirmeye devam ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.