AfrikaAmerikaFilistinİşgalci İsrail Rejimi

İsrail Filistinlileri katlederken Tunus’la Mısır ABD’yle tatbikat yaptı!

Terör ve işgal devleti Siyonist İsrail Arap ve Müslüman Filistin’ide katliam uygularken sözde hem Müslüman hem Arap olan Mısır ve Tunus devletlerinin, İsrail’in baş efendisi ABD’yle ortak asker tatbikat yapması İslam dünyasında büyük tepkiyle karşılandı.

Tunus kara sularında 13 ülkenin katılımıyla ortak deniz tatbikatı başlatıldı Mısır, Tunus ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) dahil 13 ülke, Akdeniz’de “Phoenix Express-2021” adlı ortak askeri tatbikat başlattı.

Mısır Ordu Sözcüsü Albay Tamir er-Rifai, resmi Facebook sayfasından yaptığı açıklamada, Tunus kara sularında düzenlenen tatbikata Mısır, Tunus, ABD, Belçika, Yunanistan, İtalya, İspanya, Malta, İngiltere, Cezayir, Fas, Libya ve Moritanya deniz kuvvetlerinin katıldığını bildirdi. Katılımcı ülkeleri “dost ve kardeş” olarak nitelendiren Rifai, tatbikatın Mısır ile diğer ülkelerin orduları arasındaki iş birliğini artırma ve karşılıklı bilgi alışverişinin sağlanması kapsamında gerçekleştirildiğini kaydetti. Tatbikat çerçevesinde katılımcı ülkelerin kuvvetleri arasında uyum sağlamaya katkıda bulunan birçok eğitim faaliyetinin gerçekleştirileceğini ifade eden Rifai, operasyonun deniz güvenliğini artırma, deniz trafiğinin güvenliğini sağlamayı amaçlayan bir dizi eğitimi, pratik tatbikat ve koordinasyon konferanslarını da kapsadığını belirtti. Açıklamada tatbikatın birkaç gün süreceğine yer verildi. Mısır son olarak ABD ile Kızıldeniz’de 13 Mayıs’ta ortak askeri tatbikat gerçekleştirmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ağustos 2021 (26) içerik yüklenmiştir.