AvrupaFilistinİşgalci İsrail Rejimi

İtalyan işçiler haydut rejim İsrail’e silah taşıyacak gemiye yükleme yapmadı

İtalya’da Livorno Limanı’na gelen kargo gemisinin ırkçı İsrail’e silah taşıyacağını öğrenen işçiler, gemiye yükleme yapmayı reddetti.

Liman işçileri, katil rejim İsrail’in saldırılarına suç ortaklığı yapmamak için silahları yüklemeyeceklerini duyurdu.

Terör rejimi İsrail, çocuk yaşlı demeden masum Filistinlilere saldırılarını sürdürürken, dünyanın farklı noktalarından işgal güçlerine tepkiler yükseliyor.

İtalya’da, Livorno Limanı’na yanaşan Asiatic Island isimli geminin ırkçı İsrail’e silah ve patlayıcı taşıyacağından haberdar olan liman işçileri, yükleme yapmayı reddetti ve greve başladı.

İşçilerin bağlı olduğu sendika tarafından yapılan açıklamada, “Livorno liman işçileri ile bir farkındalık kampanyası başlattık. Olan bitenlere gözlerimizi kapatamaz veya daha da kötüsü Filistinlilere yönelik katliamlarda suç ortağı olamayız” denildi.

İşçilerin bu tutumuna ilişkin konuşan İtalyan siyasetçi Nicola Fratoianni, “Liman işçileri bu felaket günlerde olup bitenlere suç ortaklığı yapmamak için silah yüklemeyeceklerini duyurdular. Onlara çok teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Bu arada Fransa’da hayatını sürdüren Jean Hugon isimli aktivist, işgalci İsrail güçlerinin Filistin’e yönelik saldırılarına tepki gösterdiği için, aşırı sağcılar tarafından linç edildiğini açıkladı. İkinci saldırıda yüzünde derin yaralar oluşan aktivist, ilk saldırıda ise gittiği hastaneden darp raporu alamadığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ağustos 2021 (10) içerik yüklenmiştir.