Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İzzet Er-Reşak: “Seçim Kudüs’te de mutlaka yapılmalıdır”

Seçimlerin mutlaka Kudüs’te de yapılması gerektiğini vurgulayan Filistin İslâmî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim üyesi İzzet er-Reşak şu açıklamayı yaptı:

“2006’da olduğu gibi gerek oy kullanarak gerekse de aday olmak suretiyle Kudüs halkımızın da önümüzdeki seçimlere katılımı konusunda ısrar ediyor ve bu bağlamda daha önce yaptığımız çağrılarımızı yeniliyoruz. Bu tutumumuz sabittir, pazarlık konusu olamaz. Filistin halkının verdiği mücadeleyi simgelemesi ve tarihi hakları temsil etmesi sebebiyle Kudüs’ün olmadığı bir seçim kabul edilemez.

İşgal rejiminin, Kudüs halkımızın meşru hakkı olan seçimlere katılımını engellemesi durumunda tüm grup ve kesimleriyle Filistin halkımız, bunu bir ulusal savaş şeklinde telakki edecek ve işgal rejiminin, Filistin’in milli iradesine saygı göstermesi ve boyun eğmesi için tüm gücüyle bu savaşa girecektir.

İslam ümmeti, Arap devletler ve uluslararası camiadan, seçimlerin Kudüs’te de yürütülmesini engellememesi için İsrail rejimine baskı yapmalarını ve birlik, bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinde Filistinlerin yanında durmalarını talep ediyoruz.

Kudüs, Filistin’in başkentiydi ve hep başkenti olarak kalacaktır. Direnişimizin ve mücadelemizin sembolüdür!”

Başa dön tuşu
Bugün 07 Aralık 2021 (30) içerik yüklenmiştir.