kuzey koreAmerika

K Kore: ABD dünyaya karşı mikrop savaşı başlattı

Kore Merkezi Haber Ajansı’nda (KCNA) yer alan haberde, “ABD, Ukrayna da dahil dünyanın onlarca ülke ve bölgesinde çok sayıda biyolojik laboratuvar kurdu, insanların canını ve güvenliğini tehdit eden biyolojik silahlar geliştirmeye yönelik faaliyetlerini aktif şekilde hızlandırıyor” ifadeleri kullanıldı.

ABD’nin Ukrayna’daki biyolojik laboratuvarlarıyla ilgili suçlamalara Kuzey Kore de dahil oldu. Kuzey Kore, ABD’yi bulaşıcı hastalıkları yaymakla suçladı.Kore Merkezi Haber Ajansı’nda (KCNA) yer alan haberde, “ABD, Ukrayna da dahil dünyanın onlarca ülke ve bölgesinde çok sayıda biyolojik laboratuvar kurdu, insanların canını ve güvenliğini tehdit eden biyolojik silahlar geliştirmeye yönelik faaliyetlerini aktif şekilde hızlandırıyor” dendi.
KCNA, “ABD, biyolojik terörden, Ukrayna ve diğer ülkelerde patojenlerle deneyler yapmaktan ve bulaşıcı hastalıkları yaymaktan sorumlu” ifadelerini kullandı.
Kuzey Kore’nin elindeki verilere göre ABD, 1951’de Kore Savaşı sırasında Güney Kore’de bakteriyolojik savaş yürütmek için özel bir patojenin etkinliğini test etti.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2024 (28) içerik yüklenmiştir.