Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Kalendiya kontrol noktasında işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışma

Dün (3 Aralık Cuma) akşam saatlerinde işgal altındaki Kudüs’ün kuzeyinde bulunan Kalendiya askeri kontrol noktasında işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmalar meydana geldi.

Filistinliler işgal güçlerinin buradan geçen Filistinlilere yönelik baskılarından ve şiddet uygulamalarından dolayı askeri kontrol noktasını hedef alarak taş ve molotof kokteylleri attılar.

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre işgal güçleri kontrol noktasını kapatarak buradan yaya veya araçlarla geçişleri her iki yöne de engellediler. İşgalcilerin bu uygulaması olay yerinde ciddi bir trafik tıkanmasına ve geçiş sorununa yol açtı.

Kudüs’teki aktivistler perşembe günü, işgal güçlerinin kontrol noktasındaki baskıcı uygulamalarına ve engellemelerine tepki amacıyla buraya toplanarak işgal güçlerini protesto etmeye çağırmışlardı.

İşgalcilerin askeri kontrol noktalarında yaptığı engellemeler Filistinliler için ulaşımı iyice çekilmez hale getiriyor. Bu noktalar aynı zamanda işgalcilerin Filistinlileri gözaltına almada kullandıkları tuzak işlevi görüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.