Latin Amerikaİran

Karakas ve Tahran Arasında Direkt Uçuşların Yapılacağının Duyurulması

Beyaz Saray’ın yaptırımlarına ve sabotajlarına rağmen, Venezuela cumhurbaşkanı yakın gelecekte Karakas ile Tahran arasında direkt uçuşların başlayacağını duyurdu.

Venezuela ile Rusya ve İran arasında doğrudan uçuşların yakın zamanda başlayacağını duyuran Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro, “Bu uçuşlar doğrudan Karakas ile Moskova ve Karakas ile Tahran arasında gerçekleştirilecektir” dedi.

Venezuela hükümeti, Beyaz Saray’ın komplolarına ve sabotajlarına rağmen İran ile çeşitli alanlarda işbirliğine devam ediyor.

Maduro, yaptığı açıklamada, yaptırımların yol açtığı tüm sorunlara rağmen ülkesinin ihtiyacı olan benzini ürettiğini söyledi.

Maduro ” ABD yaptırımlarına rağmen, Venezuela Ulusal Petrol Şirketi’nin rafinerileri şimdi ülkenin ihtiyaç duyduğu tüm yakıtı üretiyor” vurgulamasında bulundu.

Venezuela cumhurbaşkanı yaptığı açıklamada, “Bu başarı, ülkedeki petrol endüstrisi işçilerinin tutarlı ve kahramanca çabaları sayesinde mümkün olmuştur.Şu anda Venezuela’nın tüm benzin ihtiyacını üretiyoruz ancak pahalı ve karmaşık mühendislik yapılarına sahip rafineri parçalarının da peşindeyiz. ” dedi.

İran, Venezuela rafinerisine ve akaryakıt tedarikine yardımcı olan ülkelerden biridir. Böylece bu Latin Amerika ülkesi halkı tek taraflı ABD yaptırımları karşısında daha fazla baskıya maruz kalmaması hedefleniyor.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Ocak 2021 (24) içerik yüklenmiştir.