İşgalci İsrail RejimiFilistin

Kar’avi: Filistin Yönetimi’nde mali yolsuzluk geçmişte görülmemiş düzeye vardı

Filistin parlamentosu üyesi milletvekili Fethi El-Kar’avi, dün (5 Aralık Çarşamba) yaptığı açıklamada Ramallah merkezli Filistin Yönetimi’nde mali yolsuzlukların daha önce eşi benzeri görülmemiş bir düzeye ulaştığını dile getirdi.

Filistin Yönetimi’nin bazı vergilere aşırı zam yapmasına paralel olarak bazı ürünlerin fiyatlarının çok artması münasebetiyle bir basın açıklaması yapan El-Kar’avi, mali yolsuzlukların kokusunun geçmişte benzeri görülmemiş bir şekilde etrafı sardığını ve bugün Filistinli vatandaşların ana gündem maddesi haline geldiğini vurguladı.

Kar’avi, yolsuzlukların işe almalarda da çok belirgin bir şekilde kendini gösterdiğine dikkat çekerek göreve almalarda ehliyetin değil rüşvetin belirleyici unsur olduğunu ifade etti.

Kar’avi, yolsuzlukların sebep olduğu ekonomik problemlerin Batı Şeria bölgesinde vatandaş için artık hayatı iyice çekilmez hale getirdiğini, önemli bir kesimin asgari düzeydeki ihtiyaçlarını temin etme imkanlarından bile yoksun kaldığını belirtti.

Kar’avi, açıklamasında bu durumun uzun süre böyle gidemeyeceğini ve bir değişim olması durumunda hesaplar sorulacağını ve gerekli soruşturmaların yapılacağını hatırlattı.

Kar’avi, yönetimin bağışçı ülkelerden ekonomik desteği alırken, memurların maaşlarını ödeyememesine ekonomik sorunları gerekçe göstermesinin inandırıcı olmadığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (13) içerik yüklenmiştir.