Afganistanİran

Kazımi Kumi Abdullah Abdullah ve Karzai ile görüştü

Kabil’de bulunan İran’ın Afganistan Özel Temsilcisi Hasan Kazımi Kumi, eski Afganistan Milli Uzlaşı Yüksek Konseyi Başkanı Abdullah Abdullah ve eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai ile görüştü.
Eski Afganistan Milli Uzlaşı Yüksek Konseyi Başkanı Abdullah Abdullah yayınladığı bir mesajda, İran’ın Afganistan Özel Temsilcisi Hasan Kazımi Kumi ile görüştüğünü duyurdu.

Abdullah Abdullah yayınladığı mesajda Kazımi ile görüşmesini değerlendirerek, “Bu görüşmede Afganistan’daki mevcut gelişmeler ve gündemdeki önemli konular hakkında fikir alışverişinde bulunduk” dedi.

Abdullah’ın mesajında, “Kazımi görüşmede, İran’ın ekonomi, yatırım, insani yardım, eğitim, sağlık ve Afgan mültecilerin durumu dahil olmak üzere farklı alanlarda ikili işbirliğini sürdürmeye hazır olduğunu duyurdu” ifadesine yer verildi.

İran’ın geçmişteki işbirliğini takdir eden Abdullah, Tahran’ın Afgan halkıyla işbirliğinin devam etmesi çağrısında bulundu.

Kazımi Kumi, bugün Afganistan’ın eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai ile de biraraya gelerek ikili ilişkileri görüştü.

Afganistan eski Cumhurbaşkanı görüşmede İran İslam Cumhuriyeti’ne Afganistan’a yardımları ve bu ülke ile işbirliğinden dolayı teşekkür ederek, bunun sürmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.