İran

Kenani: Siyonist rejim İsrail’in çöküşten başka geleceği yok

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Siyonist rejim İsrail’in çöküşünün kesin olduğunu vurgulayarak, bugün Kudüs’ün özgürlüğünün her zamankinden daha yakın olduğunu söyledi.

Nasır Kenani, Lübnan’da Hizbullah’ın kuruluşunun 40. yıl dönümü vesilesiyle ve aynı zamanda 2006’daki 33 gün savaşında kazanılan zaferle ilgili olarak şunları vurguladı: ”Bu zafer, Siyonist İsrail’e karşı direniş güçlerinin gururu ve gücü için bir model oldu.”

Kenani, Lübnan el’Ahd haber sitesine verdiği röportajda 33 günlük savaşın Filistin’deki İslami ve halk direnişi için yeni bir dönüm noktası ve Filistin topraklarında İsrail’e karşı direniş yolunda itici bir güç olduğunu söyledi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Siyonist apartheid rejiminin kuşkusuz başarısızlıktan başka bir kaderi olmadığını belirterek, “Bu rejimin çökmekten başka çaresi yok. Bazı Arap ve İslami hükümetler Siyonist rejimle ilişkilerini normalleştirmelerine rağmen, bölge ve dünya uluslarının çoğu İsrail’i saldırganlık, işgal, ırkçılık ve fitnenin bir görüntüsü olarak görüyor.” dedi.

Kenani, direniş güçlerinin ve Filistinli Mücahidlerin, toprağı özgürleştirmenin ve işgali sona erdirmenin tek yolunun direnişten geçtiğine emin olduklarını belirterek, şunları kaydetti: ”Temeli saldırganlık, suç ve toprak gasbına dayanan işgalci bir rejimle pazarlık ve müzakere yoluyla ülkelerinin özgürlüğü mümkün değildir.”

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ekim 2022 (25) içerik yüklenmiştir.