İran

Kudüs Gücü Komutanı Ordu Günü’nü kutladı

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü Komutanı General İsmail Kaani İSK Başkomutanı General Seyyid Abdurrahim Musevi’ye bir mesaj göndererek, Ordu Günü’nü kutladı.

Kudüs Gücü Komutanı General Kaani General Musevi’ye gönderdiği mesajda, onurlu Ordu Günü, bu kuvvette görev yapan cesur askerlerin fedakarlıklarını hatırlattığını belirtti.

General Kaani mesajında, bu gün canı pahasına ülkenin istiklalini ve toprak bütünlüğünü savunan ve kutsal savunma yıllarında büyük hamasetlere imza atan ve İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu ve gönüllü seferberlerle birlikte kutsal İslami nizamı savunma uğruna büyük cesaret sergileyen cesur kahramanları anma günü olduğunu vurguladı.

General Kaani mesajının devamında son yıllarda da klasik ordunun kutsal mekanları savunma yolunda verdiği şehitleri ve sergilediği direnişle katkılarının altın sayfalarına yenisini etkilediğini kaydetti.

İmam Humeyni -ks- İslam inkılabı ülkülerine bağlı kalan ve savunan ve biat eden ordu mensuplarını takdir etmek üzere hş. 29 Ferverdin gününü Ordu Günü ilan etti.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2021 (41) içerik yüklenmiştir.