Filistin

Kudüs Tugayları’ndan güçlerine ‘teyakkuzda olmaları’ çağrısı

Filistin İslami Cihad hareketinin askeri kanadı olan Kudüs Tugayları, tüm saha kuvvetlerine teyakkuzda olmaları çağrısında bulundu.

Siyonistlerin işlediği cinayetlerin ardından Filistin İslami Cihad hareketinin askeri kanadı olan Kudüs güçleri de roket ve havanlarıyla işgal altındaki Filistin’in çeşitli bölgelerini hedef aldı.

El’Meyadin’e göre, Filistin İslami Cihad Hareketi’nin askeri kolu Kudüs Tugayları komutanlığı, başta özel kuvvetler ve seçkin birimler olmak üzere tüm saha kuvvetlerine, en kısa sürede plana göre hareket etmek için tam teyakkuzda olmalarını emretti.

Bu arada el-Meyadin kanalı, Filistinli gruplardaki bazı kaynaklara atıfta bulunarak, İslami Cihad’ın Mısır’ın durumu sakinleştirme ve Siyonist rejimle çatışmaları durdurma önerisini reddettiğini bildirdi.

Belirtmek gerekir ki, Kudüs Tugayları, Siyonist rejimin saldırganlığına misilleme olarak savaşın devam ettiğini duyururken yaptığı açıklamada ”Filistin halkına ve direnişin destekçilerine, savaşçılarımızın moralinin en iyi durumda olduğuna dair güvence veriyoruz.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (24) içerik yüklenmiştir.