FilistinOrtadoğu

Kuveyt’te Filistin’e Destek İçin Kampanya

Kuveyt’teki aktivistler dün akşam (28 Haziran Cuma) sosyal medya organlarında “Onların önlerini kesenlerin onlara zararı olmaz” başlığıyla Filistin davasına, işgal altındaki Kudüs şehrine ve Mescidi Aksa’ya destek amaçlı bir kampanya başlattılar.
Bu kampanyanın Arap dünyasında son dönemde yoğun bir şekilde gündeme getirilen İsrail işgal yönetimiyle ilişkileri normalleştirme çabalarına, Kudüs’e ve Mescidi Aksa’ya yönelik oyunlara bir tepki olarak gündeme getirildiği ifade edildi.
Körfez bölgesindeki gazetecilerden Cabir El-Haremi El-Vesim kampanyayı Resulullah (s.a.s.)’ın şu hadisine yer verdiği bir twitter mesajıyla başlattı: “Ümmetimden bir grup sürekli hak üzere hareket edecek, düşmanlarına üstün geleceklerdir. Allah’ın emri gelinceye kadar (onların bu cihadları devam eder), kendilerine muhalefet edenlerin muhalefetleri onlara bir zarar vermez.” “Onlar nerededirler ey Resulullah?” diye soruldu. O da şöyle buyurdu: “Beyti Makdis’de (Kudüs’te) ve Beyti Makdis’in (Kudüs’ün) çevresindeki bölgelerde.”
El-Vesim ayrıca şöyle bir mesaja yer verdi: “Cahiliye döneminde bir Ebu Reğal (Fil vakasında Kabe’yi yıkmaya gelenlere rehberlik eden ve Sakif kabilesinin görevlendirdiği kişi)  ortaya çıkmıştı. Yirmi birinci asırda çok sayıda Ebu Reğal ortaya çıktı. Bunlar mallarını, Kudüs’ü çalması için düşmana peşkeş çekiyorlar. Ancak Kudüs ve ahalisi onlara ve oyunlarına başkaldırmaya devam ediyor. Önlerini kesenlerin onlara zararı olmaz.”

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 19 Ekim 2020 (34) içerik yüklenmiştir.