AmerikaAsyaGenelIrakİşgalci İsrail RejimiOrtadoğu

Kuzey Irakta siyonist Barzani İsrailin desteğiyle teröristleri eğitiyor..

Irak’ın direniş gruplarını temsil eden Direniş Ekseni Koordinasyon Komitesi, Kürdistan yetkililerini “kötü niyetli takiplerinin ve tutuşturmaya çalıştıkları ateşin kendilerine geri döneceği ve başkalarına zarar vermeden önce onları yakacağı konusunda uyardı. Hayal kırıklığı ve kayıp yaşayacaklar”.

“Irak’ın Kürdistan bölgesinde Mesrur ​​Barzani’nin himayesinde silahlı gruplara yönelik eğitim operasyonlarını, iç araçlardan yabancı ajanlara kadar kaos, kargaşa, sabotaj yaymaya ve ulus birliğini bozmaya yönelik şüpheli hareketleri izledik. ” dedi.

MEMO, panelin aktardığına göre, “Irak direnişi, tüm dışlama ve marjinalleştirme araçlarını aşarak tutarlı ve güçlü kalacak sevgili halkının birliğiyle kalıcı duruşunu ilan edecek” dedi. 

Barzani’nin Kürdistan Demokrat Partisi, komiteyi “kamuoyunu yanıltmaya çalışmak ve ülkeyi tehlikeli labirentlere sürüklemekle” suçladı.

Ancak Irak’ın önde gelen direniş gruplarından Harakat ,Hizbullah, Nujaba, bu ayın başlarında İsrail mevzilerini ve ABD’nin Kürdistan’daki askeri üslerini hedef almakla tehdit etti.

Hareketin kurucusu ve genel sekreteri Ekrem el-Kaabi, Irak Kürdistan bölgesinin liderlerinin ABD askeri üslerine ve Mossad merkezlerine ev sahipliği yaparak sadece kuzeydeki Irak halkının güvenliğini tehlikeye atmakla kalmadıklarını, aynı zamanda ABD’nin askeri üslerine ev sahipliği yaptıklarını söyledi. Amerikan güçleri ve İsrail casusları tarafından işgal edilen bölgeleri “Irak direniş grupları için meşru bir hedef haline getiriyor”.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.