İranLübnan

Lübnan Cumhurbaşkanı’ndan İran Cumhurbaşkanı’na Zakka için teşekkür

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’ye, Lübnan asıllı Amerikan vatandaşı Nizar Zakka’nın serbest bırakılmasından dolayı teşekkür etti.

Lübnan Cumhurbaşkanı Avn, serbest bırakılan Nizar Zaka ile yaptığı görüşmede, bu konunun bir Lübnan vatandaşı olarak takip edildiğini ve Zakka’nın sonunda serbest bırakıldığını dile getirdi.

Zakka’nın serbest bırakılmasından memnuniyetini dile getiren Lübnan Cumhurbaşkanı, Zakka’nın bugün  geri döndüğünü kaydetti.

Zakka dün Lübnan Kamu Güvenlik Genel Müdürü Abbas İbrahim ile birlikte Beyrut’a dönerek, Lübnan Cumhurbaşkanı ve ailesi ile görüştü.

Görüşmede General Abbas İbrahim de, İranlı yetkililerin, cumhurbaşkanı’nın Zakka’nın serbest bırakılmasına ilişkin talebini kabul ettiklerini ifade etti.

Öte yandan İbrahim basın toplantısında, Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah’a Zakka’nın serbest bırakılmasındaki rolünden dolayı teşekkür etti.

İran güvenlik teşkilatının belgelerine göre, Zakka, İran İslam Cumhuriyeti’ne karşı Amerikan istihbaratı ile işbirliği yapmıştı. 

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 19 Ocak 2020 (33) içerik yüklenmiştir.