ArabistanLübnan

Lübnan Hizbullah yetkilisi: Suudi saldırılarına sessiz kalınmayacak

Lübnan’daki Hizbullah Yürütme Konseyi Başkan Yardımcısı, Suudi yetkililerin Hizbullah’a karşı düşmanca tutumunu Siyonist rejimin Lübnan direnişi konusundaki tutumlarıyla paralel olarak değerlendirdi.

Lübnan Hizbullahı Yürütme Konseyi başkan yardımcısı Şeyh Ali Dammuş, Suudi yetkililerin Hizbullah’a karşı düşmanca tutumuna tepki göstererek, Suudi rejiminin tutumunun çok çeşitli Lübnanlıları hedef aldığını söyledi.

Şeyh Ali Dammuş, Riyad’ın Lübnan ve Lübnanlılara yönelik aşağılayıcı ve düşmanca politikalarına değinerek, “Suudi rejiminin politikası Lübnan’ın itibarını zedeliyor ve ülkeyi Suudi rejiminin daha fazla şantajına maruz bırakıyor” dedi.

Lübnan Hizbullah Yürütme Konseyi başkan yardımcısı ayrıca “Bundan sonra Suudi saldırılarına sessiz kalmayacağız” dedi.

Suudi Arabistan’ın, Lübnan’ın eski Enformasyon Bakanı George Kardahi’nin Yemen savaşını eleştirdiği bahanesiyle aylardır ülkeyle bağlarını kestiğini belirtmekte fayda var.Kardahi’nin istifasından sonra bile Suudiler Lübnan ile siyasi ve ekonomik ilişkileri yeniden başlatmayı reddettiler.

Son zamanlarda, Suudi kralı yıllık konuşmasında Lübnan Hizbullah’ını terörist olarak nitelendirdi ve Lübnan halkını ve yetkilileri Hizbullah’a karşı durmaya çağırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.