Lübnan

Lübnan Müftüsünden şehit Süleymani’ye övgüler

Lübnan Caferileri müftüsü, “Bugün, Şehit Kasım Süleymani’nin Lübnan’ın zaferleri için ebedi bir çite dönüştürdüğü büyük cephanelik ve nokta füzeleri sayesinde ülke zaferinin zirvesinde.” dedi.

Şeyh Ahmed Goblan, siyonist birliklerin Güney Lübnan’dan çekilmesinin yıl dönümünü kutladı ve 25 Mayıs 2000’de Amerikan silah fabrikaları tarafından yenilmez hale getirilen Siyonist ordunun direniş karşısında ağır yenilgiye uğradığını bildirdi.

Goblan direnişin bugün bölgesel bir güce dönüştüğünü belirterek, komutanlar, şehitler, gaziler, şehit aileleri ve milletin direnişin zaferinin ortağı olduklarını belirterek, İran İslam Cumhuriyeti ve şehit Kasım Süleymani’nin direnişe verdiği desteğin takdire şayan olduğunu bildirdi.

Goblan açıklamasının devamında şöyle dedi: Direnişi füzelerle donatan Şehit Süleymani, Kudüs ve Filistin’in kurtuluşu için kesin bir yol gösterdi ve Lübnan şimdi zaferinin ve egemenliğinin güvenilirliğinin zirvesindedir.’

25 Mayıs 2000’de Siyonist rejim, Lübnan halkının 18 yıllık direnişinin ardından ülkenin güneyinden çekilmek zorunda kaldı; Lübnan’da bu güne “Direniş ve Kurtuluş Bayramı” deniyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.