Amerikaİran

Lübnan Müslüman Alimler Meclisi’nden taziye mesajı

Lübnan Müslüman Alimler Meclisi Pazartesi günü, İslam İnkılabı rehberi ve İran İslam Cumhuriyeti yetkililerine, İranlı nükleer ve savunma bilimci Dr.Muhsin Fahrizade’nin şehadeti münasebetiyle taziye mesajı gönderdi.

Lübnan Müslüman Alimler Meclisi, Dr. Fahrizade’nin şehadetiyle ilgili taziyelerini bildirirken, ABD ve Siyonist rejimin İran İslam Cumhuriyeti ve Direniş Cephesi’nin ilerlemesini asla durduramayacağını belirtti.

Lübnan Müslüman Alimler Meclisi, eski Lübnan Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Abbas Musevi, Lübnanlı Hizbullah üst düzey komutanı Hac İmad Mugniye ve Kudüs Gücü Komutanı Korgeneral Kasım Süleymani ve Irak Haşdi Şabi kurumu başkan yardımcısı Ebu Mehdi el’Hümendis’in şehit edilmesinde ABD ve Siyonist İsrail’in cinayetlerini kınarken, ”ABD ve İsrail, bu terörist eylemlerin sadece Direniş Cephesini İslam Ümmetinin yüce hedeflerine daha kararlı bir şekilde ulaşmaya zorlayacağını bilmelidir’ dedi.

Lübnan Müslüman Alimler Meclisi, İslam İnkılabı Rehberine biatlerini tekrarlarken, İran İslam Cumhuriyeti’nin uygun zamanda münasip, kararlı ve akıllıca cevap vereceğine inandıklarını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2022 (1) içerik yüklenmiştir.