İranFilistinLübnan

Lübnan’da “Güneş Işığında Ümmetin Şafağı” merasimi düzenlendi

Lübnan’da “Güneş Işığında Ümmetin Şafağı” merasimi bizzat katılımcılar ve aynı zamanda çevrimiçi olarak düzenlendi.

İran İslam Cumhuriyeti’nin kurucusu İmam Humeyni’nin (ra) vefatının 32. yıl dönümü vesilesiyle Lübnan’daki İran Kültür Ataşeliği, “Güneş Işığında Ümmetin Şafağı” başlıklı bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe İslam dünyasının önde gelen kültürel, dini ve siyasi şahsiyetleri katıldı ve merasim aynı zamanda Beyrut’ta çevrimiçi olarak da düzenlendi.

Başkanlığını İslami Kültür ve İletişim Kurumu Başkanı Ebuzer İbrahimi Türkman’ın yaptığı bu merasimde, İmam Humeyni (ra) hakkında eser yazan ve eser bırakan şahsiyetler ve aydınlara ödüller verildi.

İran’ın kültür ataşesi Abbas Hameyar da, merasimde yaptığı açıklamada, “İmam Humeyni (ra), halkına inanan, halka dayanan, onlara emperyalizm ve zorbalara karşı en büyük silahın, iman, inanmak ve İslami değerler olduğunu öğreten cesur ve kararlı bir liderdi.” dedi.

Tahran Belediye Başkanı Piruz Hanaçi de, yaptığı konuşmada, Filistin sorunu ve mazlumların korunması da dahil olmak üzere İslam dünyasının önemli sorunlarının İmam Humeyni’nin sürekli düşünceleri ve davası arasında olduğunu vurgulayarak bu zamana kadar olduğu gibi İran’ın her zaman Filistinlilerin yanında olacağını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2021 (34) içerik yüklenmiştir.