İranLübnan

Lübnan’da İslam Alimleri Toplumu’ndan İran’a destek

Lübnan’da İslam Alimlerinin Oluşumu’nun 38. yıldönümü merasiminde, ABD’nin İran aleyhindeki yaptırımları ve girişimleri kınandı.

Sözkonusu merasimde, Amerika’nın İran devrim muhafızlarını terör listesine almasına dair kararla şiddetle kınanırken devrim muhafızlarının terör örgütlerine karşı mücadele verdiği ve aksine Amerika, ırkçı İsrail ve Arabistan’ın terör örgütlerine her türlü destek verdiği bildirildi.

Lübnan İslam Alimleri Oluşumu, siyonist İsrail’in komploları karşısında İslam toplumunun birliğine temas ederken, ”müslümanların birliği ve direnişi, Kudüs’ün ve diğer işgal altındaki İslam topraklarının özgürlüğü için tek yoldur’ ifadesini kullandı.

Lübnan İslam Alimleri Oluşu mütevelli heyeti başkanı Şeyh Ahmed el-Zain, törende yaptığı konuşmada,  ABD’nin elçiliğini işgal altındaki Kudüs’e taşımasını ve Siyonist rejimin işgal ettiği Golan’daki İsrail hakimiyetinin ABD tarafından resmiyette tanınmasını kınarken, ”Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin desteğiyle, yüzyıl anlaşmasının uygulanmasını düşünüyorlar, ancak bölgedeki uyanan  milletler buna  izin vermeyecek” dedi. 

Bu arada Lübnan İslam Alimleri Toplumu yüksek şura başkanı Şeyh Hüssan Abdullah da, İran İslam Cumhuriyeti’nin bölge halklarını Siyonist-Amerika’nın desteğindeki teröristlere karşı savunmak için her zaman ön saflarda bulunduğunu, bu nedenle ABD’nin İran halkı ve İslam nizamına düşman olduğunu belirtti.

Tören sonunda yapılan açıklamada,   İslami İran’ın ABD’nin yaptırımlarını kırk yıl boyunca geri püskürttüğü  ve yenilgiye uğrattığı ve Devrim Muhafızları’nın  da her zaman bölgenin güvenliğinin garantörü olduğu vurgulandı.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (8) içerik yüklenmiştir.