Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Lübnan’daki Cemaati İslami, Hamas heyetini kabul etti

Lübnan’daki Cemaati İslami’nin genel sekreteri Azzam el-Eyyubi, Hamas’ın Lübnan Temsilcisi Ahmed Abdülhadi ve beraberindeki heyeti Beyrut’taki genel merkezde ağırladı. 

Hamas heyeti görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, başta Filistin meselesi, İsrail’in Batı Şeria’nın bazı bölgelerini ilhak planı ve bölgenin genel olarak karşılaştığı zorluklar gibi konuların ele alındığını belirtti. 

Yapılan görüşmede Abdülhadi, Filistin davasının karşı karşıya kaldığı zorlukları ve bu zorlukları aşmak yolunda yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler aktarırken, Filistin ulusal toplantısı hakkındaki gelişmeleri paylaştı.

Diğer taraftan Cemaati İslami Genel Sekreteri el-Eyyubi ise, İsrail’in tüm ilhak ve Yahudileştirme projelerini reddedip, her zaman Filistin halkının yanında olduklarını ve direnişe destek vereceklerini hatırlattı.

Lübnan’daki Filistinli mültecilerin durumuna da değinilen toplantıda, Lübnan’ın karşılaştığı zorluklar, iç meseleler ve bunların Filistinli mülteciler üzerindeki etkileri konuşulurken, bu konuda kalıcı bir koordinasyon sağlanması gerektiği vurgulandı.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 12 Ağustos 2020 (35) içerik yüklenmiştir.